Já a masáže

Jmenuji se Tereza Králová a věnuji se terapeutickým masážím. Své první zkušenosti s masážemi jsem získala v roce 2011 během základních masérských kurzů. Mnohem větší škola pro mě ale byla práce v Hanmer Springs SPA na Novém Zélandě. Zde jsem měla možnost se setkat s profesionálními maséry a terapeuty z různých zemí světa. Snažila jsem se maximálně využít svůj čas k tomu, abych se od nich učila jejich dovednostem. Již za několik měsíců jsem získala mnoho cenných zkušeností a hlavně silnou motivaci k dalšímu odbornému vzdělání. Rozhodla jsem se nastavit si laťku vysoko a vystudovat West Coast College of Massage Therapy ve Vancouveru. Přes půlroční zastávku v Praze a práci v Infinit SPA jsem se dostala do Kanady, kde jsem prošla intenzivním studiem a v roce 2015 jsem získala diplom z terapeutických masáží v programu RMT. Na školní klinice jsem strávila skoro 600 hodin, během kterých jsem měla možnost pracovat s širokou škálou pacientů a jejich specifickými problémy.  Například jsem mobilizovala jizvy na popáleninovém centru v nemocnici, pomáhala zmírnit otok pacientovi na JIPce pomocí manuální lymfodrenáže, pracovala s lidmi, kteří trpěli roztroušenou sklerózou, fybromyalgií nebo byli po různých úrazech. Po ukončení studia jsem se vrátila zpět do Prahy, kde se snažím pomáhat svým klientům nejen z Čech, ale i ze zahraničí. 

Další vzdělávání

Během let jsem prošla různými kurzy a stále pokračuji ve svém vzdělávání.

  • 2023 – učitel metody Slings Myofascial Training – Foundation Level (na základě splněných kurzů: Anatomy trains in motion, Slings essentials, Slings online theory assessment, Slings in Motion 1, 40 hodin)
  • 2017 – Certifikovaný kurz technik lymfatické drenáže (120 hodin)
  • 2015 – Diplom z terapeutických masáží, Competency Based, Mastery Level program in Registered Massage Therapy,
    výcvik v rozsahu 20 měsíců (2388 hodin)
  • 2013 – Čínská tlaková lineární masáž (20 hodin)
  • 2013 – Reflexní terapie (20 hodin)
  • 2011 – Indická masáž hlavy (10 hodin)
  • 2011 – Deep tissue 1, masáž hloubkových tkání a myofasciální uvolnění (40 hodin)
  • 2011 – Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví (150 hodin)

Tereza has proven herself to be very professional, ethical and competent with a strong base knowledge and excellent skills in massage therapy. She was considered one of the best therapist during her senior clinical internship in our clinic.

Carlo Tala, M.D., B.Sc.
Clinical Education Coordinator & Clinic Manager at WCCMT